upscaler-dustin-spotty-friend_karta-2x

Dustin

upscaler-paris-darksan-karta-2x

PARIS

happy-go-luck-andrax-gold-2011

Happy

winner combo

O nás

Psy milujem od detstva. Sú to psíky, ale vedia aj rozprávať, len im treba chcieť porozumieť. Psy Vás nikdy nesklamú, zostanú Vám doživotne verné, môžete im hovoriť čo chcete, budú Vás počúvať s výrazom porozumenia a pohľadom upretým na Vás, ktorý Vám povie: ja Ťa chápem a mám Ťa rád. Nikdy Vám nevynadajú a ak im preukážete aspoň trochu lásky mnohonásobne Vám ju vrátia a budú vďačné za každé pohladenie, ktoré od Vás dostanú. Ak sa cítite smutne, depresívne, Váš pes je ten pravý, ktorý Vám vylepší náladu. Stačí, že si ľahne k Vašim nohám a ohrieva ich svojim teplom, už sa cítite lepšie. Máte málo pohybu? Kúpte si bígla a povinné prechádzky na čerstvom vzduchu Vám začnú vylepšovať náladu a zdravie.

footer-dog-free-img-2
123vsetky3
foto_o_nas3
winner combo
happy

Mám rada všetky plemená psov, všetky sú niečím výnimočné a jedinečné. Ale bígel je ten, ktorý mi učaroval najviac. Spoznala som ho, keď som bola na trojročnom pobyte v USA, kde v jednej rodine, ktorú som často navštevovala, mali 2 bígle. Veľmi som si ich obľúbila a rozhodla som sa, že keď sa vrátim späť na Slovensko prvé čo urobím – kúpim si bígla. A tak aj bolo. V tej dobe bol bígel na Slovensku pomerne málo rozšírené plemeno, trvalo dlhšie kým som našla to prvé šteniatko. Začala som s ním chodiť na výstavy čo ma začalo veľmi baviť. Atmosféra výstav je niečo čomu keď raz prepadnete, tak s tým tak ľahko neskončíte. Stretnem tu iných chovateľov bíglov a vymieňame si navzájom skúsenosti s chovom a bíglami,stretávam tu ľudí, ktorí majú odomňa šteniatka, som rada keď vidím ako šteniatko vyrástlo a teším sa každému úspechu, ktorý so šteniatkom z môjho chovu dosiahnu, a v neposledom rade je to adrenalín – ktorý bígel dnes vyhrá?

DARKSAN a jeho vznik

V roku 2001 mi bol priznaný názov chovateľskej stanice DARKSAN a v roku 2002 som odchovala prvý vrh. Chov bíglov je mojím koníčkom a záľubou, všetko čo robím okolo bíglov robím preto, lebo ma to baví. Každú svoju voľnú chvíľu venujem im. Mám ich veľmi rada.

Som členkou klubu chovateľov bíglov, kde som od roku 2002 zastávala funkciu tajomníka a potom do roku 2015 funkciu predsedu klubu. Za rok 2006 a 2007 sa moja chovateľská stanica umiestnila so svojimi odchovmi na 1. mieste v súťaži Top Kennel 2006, 2007, ktorú vyhlásil klub chovateľov bíglov. Psík z nášho chovu Conan Darksan sa stal najúspešnejším bíglom za rok 2006 a 2007, na druhom mieste po ňom sa umiestnil náš Obladi´s Battle with Madmartigan.

 

Mojim chovateľským cieľom je odchovať bíglov zdravých, kvalitného exteriéru, smelej, nebojácnej a priateľskej povahy, ktoré budú spĺňať aj pracovné požiadavky poľovného plemena. Preto všetky moje bígle majú poľovné skúšky. Pre svoj chov sa snažím vyberať kvalitných jedincov, spolupracujem s inými chovateľskými stanicami v zahraničí. V chove sa stále chovateľ učí, skúša, prehodnocuje. Nikdy sa nenaučí toľko, aby nebolo niečo čo sa ešte musí naučiť ak berie chovateľstvo zodpovedne.

Majiteľom mojich šteniatok vždy rada poradím a pomôžem pri výchove, príprave na výstavy a poľovné skúšky. Mám radosť, ak mi majitelia šteniatok posielajú fotky a informujú ma ako sa má šteniatko. Najviac ma poteší, ak mi noví majitelia po nejakom čase napíšu, že sú šťastní, že majú bíglika a že im zmenil život k lepšiemu. Pretože bígel naozaj dokáže zmeniť a obohatiť život. Ja osobne som sa vďaka bíglom dostala na miesta, na ktoré by som nikdy inak nešla, spoznala som veľa milých ľudí, ktorých by som inak nespoznala, nadviazala som nové priateľstvá, začala som viac chodiť do prírody, s mojimi bíglikami som prežila veľa pekných zážitkov a vďaka nim môžem relaxovať na výstave alebo na prechádzke s nimi v prírode, alebo pri ich výcviku – jednoducho ich prítomnosť je už relaxom samotným.